Teknik Altyapı

Network altyapımız

Web tabanlı hizmetlerimizde ve hosting hizmetlerimizde kullanmakta olduğumuz sunucularımız İstanbul / Kadıköy de ki veri merkezindedir. Mevcut üst düzey altyapı sayesinde sunucularımıza Türkiye içi ve yurtdışından toplamda 10 gbps çıkış hızımız ile maksimum hızda ve güvenilir bağlantı sağlamaktayız.  Siteniz yurt içinden en yüksek oranda ve en yüksek uptime oranları ile yayın yapar.

Yeşil Kare olarak toplam internet çıkış hızımız 2×10 Gbps’dır.

Donanım altyapımız

Şirket olarak sunucu alanında maksimum performansa dayalı HP Proline rack tipi sunucular tercih etmekteyiz. Sunucularımızın çoğunun konfigürasyonu; Intel E7 Çift İşlemci (toplamda 18 Core), SAS Hard Diskler, 128 GB Ecc Registered Ram’den oluşmaktadır. Sunucularımızın az bir kısmı ise; Intel E5 işlemci , SAS Hard Diskler, 32 GB Ecc Registered Ram konfigürasyonludur. Bu sunucularımız ile linux tabanlı hosting (php) çözümlerini yüksek performans ile kesintisiz sunabilmekteyiz. Güvenlik donanımı olarak en etkili çözüm olan Juniper Netsreen model firewall kullanılmaktadır.

Yazılım altyapımız

Yeşil Kare sunucularında işletim sistemleri, hosting panelleri, destek ve crm yazılımları olmak üzere pek çok yazılım kullanılmaktadır. Kullandığımız yazılımların hepsi lisanslıdır. Lisanslı yazılım kullamanın en büyük avantajı güncelleme alabilmek ve ilgili firmadan destek talep edebilmektir. Bu avantajları en iyi şekilde kullanmaktayız. Sunucularımızda işletim sistemi olarak performans ve verimliliğinden ötürü Centos 6 ve 7 kullanmaktayız. Hosting panellerinizde kolay ve rahatça işlem yapabilmeniz adına cPanel / WHM tercih ediyoruz. Sunduğumuz hosting ve diğer barındırma hizmetlerimiz tamamıyla kullandığımız otomasyona bağlı şekilde çalışmaktadır. Tüm yazılım ve uygulamaların güncellemeleri düzenli olarak kontrol edilmekte ve yapılmaktadır.