Sıkça Sorulan Sorular

En sık sorulan soruları bu alanda sizler için derledik. Merak ettikleriniz ile ilgili genel bilgileri bu alanda bulabilirsiniz. Eğer cevabını aradığınız soru teknik bir soru ise cevaplarını müşteri panelinizdeki bilgi bankasından bulabilirsiniz.

Alan adı (domain) internetteki adresinizdir.  Kullanıcılar bu adresleri tarayıcılarına yazarak sitenize ulaşırlar. “.com, .net, .org vb.” gibi uzantılar en çok kullanılan ve tercih edilen adres uzantılarıdır.
Sitenize ulaşan kullanıcılara haliyle siteniz ve içerikleri gösterilir. Bu içerik ve dosyaların barındığı alan hosting olarak ifade edilir. Bir anlamda sizin için sunucudan ayrılmış bir harddisk alanıdır.
Genel olarak sitenize giren kullanıcıların yaptığı işlemlerin (sayfa post işlemleri, kayıt, sipariş vb.) şifrelenerek üst düzey güvenlik sağlanması olarak açıklanabilir. SSL sertifikası tüm sitelerde kullanılabilir, ancak eticaret sitelerinde veri güvenliği için kullanılması zorunludur, banka ve hazır ödeme sistemleri sunan bir firmadan pos cihazı almak istediğiniz  SSL sertifikanızın kullanıbilir durumda olduğunu test etmek isteyeceklerdir. SSL sertifikalarının çalışabilmesi içinde ilgili sitede özel ip kullanımı zorunludur.
Bir web sitesinin yapım süresini tamamen müşterinin ihtiyaç ve beklentileri belirler. Bu süre ortalama 5 gün sürebilmekte olup, daha uzunda sürebilmektedir.
Sitenin tesliminde size yönetim konusunda gerekli eğitim verilmektedir. Aynı zamanda 1 yıl boyunca teknik destek tamamen ücretsizdir.
Web siteniz için ödemeyi sadece bir kez yaparsınız, ancak sonraki her yıl sitenizin açık kalması için sadece alan adı ve hosting ücretleri ödemelisiniz. Bu ücretler hosting ihtiyaçlarınıza ve alan adına göre ortalama 200 – 300 TL olabilmektedir.
Varolan müşterilerinizden ve yeni müşterilerinizden ödemelerinizi online olarak alabilirsiniz. Müşterileriniz ödemek istediği tutarı girip, ardından kredi kartı bilgilerini girerek ödeme yapar ve bu ödeme sizin hesabınıza geçmiş olur. Böylece kredi kartı ile ödeme alıyorsanız hiç müşterinizin yanına gitmeden online olarak ödemenizi alır ve hem zamandan tasaraffur eder hemde müşterilerinizi kolaylık sağlamış olursunuz.
Tüm ödemelerinizi elden yapabileceğiniz gibi, havale/EFT ilede yapabilirsiniz. Ayrıca kısa bir zaman içerisinde ödemelerinizi alt limit sınırı olmaksızın 9 taksit ile kolayca yapabileceksiniz!
Kurumsal kimlik çalışmaları adı üzerinde bir şirketin kimliğini yansıtır. Buna göre kurumsal kimlik çalışmalarına başlamadan önce şirketinizi iyice tanır buna göre kurumsal renklerinizi belirler, şirket sektörünüze göre görsel tasarımı oluştururuz.
Müşteri panelinizden tüm ödeme, destek, fatura gibi işlemlerinizi yürütebiliriz. Kullandığımız gelişmiş otomasyon sayesinde, tüm yaklaşan ödemeleriniz ile ilgili hem e-posta adresinize hemde cep telefonunuza otomatik hatırlatma bildirimleri gönderiyoruz.
Meydana getirdiğimiz grafik / banner çalışmaları en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş ve verimlilik esaslı olarak meydana getirilmiştir. Ancak yinede müşterinin talep ettiği revize işlemleri memnuniyetle yerine getirilmektedir.
Sosyal medya yönetimi; markanızın sosyal mecralarda fark edilebilir olmasını, müşterileriniz ile kurumsal ilişkiler kurmanızı ve güncel paylaşımlar ile sosyal ağlara entegre olmanızdır.
Büyük bir hevesle başladığınız işinizde, markanızı ve işletmenizi belirli bir konuma getirmek için büyük bir çaba harcarsınız, ancak marka tescili yaptırmadıysanız eğer sizin markanızı tescil eden biri gelip tabelanızı dahi indirebilir! Böyle kötü bir süprizle karşılaşmamak için marka tescili yaptırmanız kesinlikle gerekli bir işlemdir.
Google haritalarında işletmenizin listelenmesi için adres doğrulama işlemleri yapılmaktadır. İlgili adrese Google tarafından posta yolu ile doğrulama kodu gönderilmektedir. Ortalama olarak bu süre 15 – 20 günü bulabilmektedir.